Koh Chang Island … For some, they are “Maldives of Thailand”, for others “Oriental paradise of the East” or even “The last natural paradise”, but for everyone who has been here or lives in the real world, this is all marketing nonsense. What you want to know is “What is Koh Chang really like?” “Good, bad” and things that the hotel booking pages “forget”. Fortunately, you’ve come to the right place to find out.

What’s the best beach on Koh Chang for you?

Koh Chang is not a small island and all beaches have a different climate. Most visitors will have a clear favorite that suits their travel style and meets their expectations in terms of level of development and type of accommodation, amenities etc. Unless you are an incredibly healthy Scandinavian or stoned backpack backapcker, you will not rather walk from beach to beach. Therefore, the choice of location is important.

Familiarize yourself with my random thoughts and descriptions of various areas, and in the end everything will be clearer than ever, because some information may not match the brochures and travel magazines “Undiscovered, Palm fringed”, ‘Last Paradise on Earth’, on the island; you’ll also have a better idea of ​​where to stay and what to really expect if you decide to visit.

Once you do this, the section of our site about Koh Chang (work in progress) will show you where to find accommodation, food and drink, and the section on hotels and resorts on Koh Chang describes in detail my thoughts on many resorts, from cheap gueshouses for backpakers for luxury resorts that you can book online. If you want to skip the nonsense and find the best places to stay in different price ranges, prepares the “Best Accommodation” page. Look, and this should speed up the search for hotels (work in progress).

Areas of the island at a glance … Where do you want to go today?

Klong Son:

Prawdopodobnie nie zostaniesz tutaj, chyba że albo zarezerwujesz Aiyapura Resort, sądząc, że jest on na White Sand Beach, albo szukasz willi na plaży do wynajęcia. Coral cove i marina sands sa tez super osrodkami (wyslij priv jak chcesz dobre ceny). W dużym kompleksie resortowym Siam Royal View dostępnych jest wiele dużych willi. Klong Son to lokalna wioska z malowniczą zatoką, która jest własnością dewelopera mieszkaniowego. W głębi lądu czeka na ciebie najlepszy obóz słoni, farmy owocowe, dobry trekking, pole do gry w golfa, arena walki z kogutami, a nawet całkiem ładny mały wodospad.

Polnocna cześć White Sand Beach:

Najbardziej rozwinięta i najbardziej zatłoczona plaża na wyspie, kilometrowy betonowy pas bez zbędnych elementów architektonicznych. Hotele, restauracje, sklepy z pamiątkami, tatuażyści, sklepy z kostiumami plażowymi, agenci wycieczek i sklepy krawieckie wzdłuż głównej drogi. Każda firma służy potrzebom turystów, a więc dla wielu odwiedzających, jest to prawdziwy tropikalny raj Tajski.

Jednak daleko na północnym krańcu, White Sand plaża jest nadal doskonała. Jest to odcinek od KC Grande Resort, obok kilku odlotowych, starych, niedrogich bungalowów na zboczu wzgórza. Idź dalej, a dotrzesz do pięknego odcinka piasku na przeciw White Sand Beach Resort. Przejdz orzez wloska restauravje na skałach. Udaj się tam na czystszą plażę i unikaj tłumów opalajacych sie.

Południowa część White Sand Beach:

Trochę ciszej, ale bez dobrej plaży. Jeśli twój pomysł na zajęcia wakacyjne polega głównie na wylegiwaniu się na leżaku, piciu koktajli i zaliczeniu dużej ilości owoców morza z grilla, to jest to dla Ciebie. Ale południowy kraniec plaży White Sand nie jest plażą dobrą , jeśli szukasz ciszy i spokoju. W Grand View Resort główna droga prowadzi od plaży i pod wzgórze obok baru „Little Pattaya”. Więcej niedrogiego zakwaterowania i więcej małych barów.

Pearl Beach:

Plaża Pearl to pas kamienistej linii brzegowej między White Sand Beach a Klong Prao. Nie ma tu piasku, ale kilka ładniejszych butikowych kurortów i kilka całkiem dobrej jakości zakwaterowania. Dobra opcja, jeśli znasz już wyspę lub planujesz dłuższy pobyt. Nurkowanie z rurką jest możliwe na małej rafie tuż przy brzegu. Ale nie jest to miejsce, w którym chcesz codziennie chodzić po długiej plaży, ponieważ musisz wynająć motocykl lub skorzystać z transportu publicznego, aby dostać się na piasek między palcami stóp.

Plaża Północna Klong Prao:

Plaża Klong Prao to długi pas krętej zatoki, podzielony na pół przez ujście rzeki, które dzieli ją na pół. Część północna jest bardziej zatłoczona z kilkoma trzygwiazdkowymi kurortami i kilkoma przydrożnymi centrami handlowymi. Jednak głównym minusem jest wysokie prawdopodobieństwo, że podczas śniadania spotka się starzejących się turystów rosyjskich turystów z grup. Bardziej optymistycznie, szanse na spotkanie młodych kobiet rosyjskich w bikini stringach przy śniadaniu są również bardzo duże.

Plaża Poludniow Klong Prao:

W południowej części plaży Klong Prao o długości 3 km znajduje się skupisko bardziej ekskluzywnych kurortów na wyspie. Rozwój jest nadal ograniczony w większości obszarów, dlatego łatwo jest spacerować wzdłuż plaży i uciec od ludzi nawet w sezonie. Jeśli chcesz większego kurortu lub stosunkowo pustej plaży plus sklepów, miejscowej wioski z świątynią pełną mnichów, warto poszukać. Przynieś piękną sukienke na kolacje, jeśli planujesz zjeść posiłek w swoim hotelu.

Jesli chcesz dobre ceny na przepiekny ekskluzywny upscale Centara hotel, prosze o kontakt.

Plaża Kai Bae:

Nie tak zajęty lub tandetny jak plaża White Sand, ale się tam dostać, chociaż przyciąga innego rodzaju odwiedzających. Jeśli nazywasz się Sven i podróżujesz z żoną Annika i czwórką dzieci w wieku 3-17 lat, Kai Bae jest dla ciebie plażą. Więcej dla niezależnych podróżników lub rodzin, którzy wolą butikowy kurort lub bungalow na plaży niż środowisko hotelowe. Chociaż na dalekich północach i południowych krańcach plaży znajduje się kilka dużych kurortów. Plus trzy najlepsze kurorty na wyspie w centrum wioski. Wiele opcji jedzenia i picia, ale ogólnie sama plaża nie jest tak dobra, jak te na północy.

Lonely Beach:

Jeśli masz ograniczony budżet i chcesz wydać więcej na jedzenie i picie dziennie niż na zakwaterowanie, udaj się na plażę Lonely Beach. Podstawowe bungalowy i guesthouses skupione między reggae barami, salonami tatuażu i tanimi restauracjami. Jednak większość miejsc noclegowych znajduje się z dala od piaszczystej plaży. Wiele ośrodków bungalowowych przemienia sie teraz bardziej ekskluzywnie, aby zaspokoić tłum „flashpackerów”, którzy lubią gorący prysznic, wi-fi i okna w swoim bungalowie, a także piją tanie wiadra wódki / redbull i imprezują. Czy opowieści podróżnika opowiadają o tym, jak zostałeś oszukany przez agenta turystycznego na wycieczkę tubą w Laosie? Na Lonely Beach znajdziesz publiczność z sympatycznym uchem.

Bailan:

Bailan jest śpiącym, zacofanym bratem Lonely Beach, 2 km na północ. Podstawowe bungalowy i bardziej komfortowe domki dla tych, którzy chcą ciszy i spokoju z ograniczonym budżetem. Jeśli lubisz chodzić boso, umieść na nim iPhone’a z utworami pochodzącymi z zespołów z każdego państwa członkowskiego ONZ i wiadomo, że pretensjonalnie zatrzymuje się, zanim odpowie na proste pytanie, takie jak „Skąd pochodzisz?”, Spodoba ci się tutaj. Istnieje również jedna luksusowa opcja, Mercure Hideaway, która ma piękną, ale sztuczną plażę, ponieważ zatoka tutaj to głównie czerwony piasek i kamienie. Więc nie jest to idealne miejsce do pływania. W przeszłości napisałem, że opcje picia i jedzenia w Bailan są ograniczone. To zdecydowanie się teraz szybko zmienia. Można nawet spędzić miło wieczór bez konieczności udawania się na Lonely Beach.

Bangbao:

Własna wioska Koh Chang „Ye Olde Fashioned Quaint Fishing Village” – w umyśle ludzi, którzy nigdy nie byli w Koh Chang, ale po prostu przeczytali broszurę biura podróży. Bangbao jest głównym punktem wyjścia dla większości wypraw nurkowych i nurkowania z rurką. Niegdyś dom dla rybaków, obecnie zamieszkany przez agentów turystycznych, sprzedawców pamiątek, szkoły nurkowania, kawiarnie i duże restauracje z owocami morza. Niektóre wspaniałe widoki, niektóre zakupy pamiątek po cenach niższych niż plaża White Sand, ale teraz z małym autentycznym urokiem. Wokół zatoki znajduje się garść cichszych miejsc noclegowych – zwłaszcza na cyplu na zachodzie.

Plaża Klong Kloi:

Ten szybko rozwijający się obszar plaży na południowym wybrzeżu Koh Chang ma moim zdaniem bardziej charakter wyspy południowej Tajlandii. Naprawdę nie wiem dlaczego, ale atmosfera na plaży Klong Kloi jest zupełnie inna niż na innych plażach na Koh Chang. Na piasku są leżaki, ale to nie jest klimat White Sand plaży. Jest to stosunkowo krótki odcinek piasku, ale z bardziej wyluzowanymi barami plażowymi niż Lonely Beach. Jest cicho, jak Bailan, ale może być bardzo zajęty w ciągu dnia.

Wschodnie wybrzeże:

Udaj się tutaj, aby uciec od prawie wszystkiego i wszystkich. Jest zbyt cicho dla wielu ludzi, ale garstka ośrodków wypoczynkowych zaspokaja tych, którzy chcą tylko uciec. Może to być dla Ciebie, jeśli Twoje wrażenia z pobytu na wyspie nie zostaną poprawione przez wycieczki do krawca, kawiarni internetowej, sklepu z pamiątkami lub baru piwnego podczas pobytu. Na poboczu, który biegnie wschodnim wybrzeżem równolegle do morza, powstają bardziej przytulne restauracje i kawiarnie. Plus rosnąca liczba expatow decyduje się teraz mieszkać tutaj w ciszy i spokoju.

Salakkok:

W tej pięknej, nierozwiniętej zatoce z namorzynami na południowym wschodzie wyspy nie ma wiele – i to jest atrakcja. Dobry spływ kajakowy jest możliwy przez kanały wijące się przez namorzyny, mijając zniszczone domy rybaków do płytkiej zatoki. Będziesz potrzebował własnego transportu, aby dostać się do Salakkok, ale warto podjąć wysiłek, aby zobaczyć niektóre z „prawdziwych” uroków Koh Chang.

Salakphet:

Salakphet Bay to ogromna zatoka w kształcie podkowy na południowym wschodzie wyspy. Dom dla jachtów i małej przystani. Jest jedna bardzo cicha plaża, Long beach, z tylko kilkoma miejscami noclegowymi, po południowo-wschodniej stronie zatoki. Na zachodnich wybrzeżach znajdziesz wioski rybackie i kilka dobrych miejsc do jedzenia. Również kilka wodospadów, które można swobodnie wejść, z których jeden jest najwyższy na wyspie i rzadko odwiedzany. To nie jest obszar turystyczny. Ale naprawdę powinno być to na trasie, jeśli chcesz zobaczyć więcej Koh Chang niż tylko sklepy z pamiątkami i plaże.

Miłego odkrywania Koh Chang!